افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در سال جاری

hashemi17-84

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی در سال جاری خبر داد.

دکتر سید حسن هاشمی با اشاره به خبر منتشر شده در خصوص رفتن دانشجویان ایرانی به دانشگاه های کشورهایی با سطح کیفیت پایین آموزشی گفت: برخلاف خبر منتشر شده، خوشبختانه وزارت بهداشت در سال جاری ظرفیت پذیرش دانشجویان را به ۱۵۰۰ نفر در غالب دانشگاه های خودگران و دانشگاه های روزانه افزایش داده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: این وزارتخانه درصدد است با تشویق بخش های خصوصی و دایر کردن دانشکده ها جهت تربیت دانشجویان در داخل کشور، ظرفیت پذیرش دانشجویان در دانشگاه ها را افزایش دهد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی در پایان عنوان کرد: با توجه به توفیقات جدیدی که در این زمینه حاصل شده حتما اقبال رفتن از ایران و تحصیل در کشورهایی که به لحاظ سطح کیفیت آموزشی از استاندارد های کافی برخوردار نیستند، به تدریج کاهش می یابد.

(Visited 235 times, 1 visits today)

درباره‌ Iranian Society General Physicians

یک نظر

  1. با سلام..از زمان دانشجویی ما در سال ۷۷تا کنون فقط افزایش ظرفیت رو داشتیم اما بعد از فارغ التحصیلی دریغ از یک جایگاه مناسب و بدون تنش به اندازه در این شغل..یعنی اینکه بعد دادن طرح باید یا مطب زد ویا روی به کشیک دادن در مطبهای دیگران آورد و یا جذب سیستم پزشک خانواده شد..هر کدام را که کارشناسانه نگاه کنید پر از ضعفهای بارز هست..وزیر دنبال این مشکلات باشه لطفا..فقط بالا بردن ظرفیت پذیرش مگه دردی رو دوا میکنه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*