بیانیه‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران به‌ مناسبت درگذشت دکتر اصغر پیرزاده

dr-pirzadeh-md-isgp

انجمن پزشکان عمومی ایران ضمن تسلیت درگذشت دکتر اصغر پیرزاده، خواستار بررسی دقیق و برخورد قانونی با عامل یا عوامل آن شد.
متن این بیانیه که صبح امروز صادر شد به شرح زیر است:

متاسفانه بار دیگر خاطره‌ای تلخ در حافظه‌ی جامعه‌ی پزشکی ایران رقم خورد و دشنه‌ی جهالت سینه‌ی یکی از برومندترین فرزندان این خانواده‌ی خدمتگزار و فداکار را شکافت.
انجمن پزشکان عمومی ایران ضمن تسلیت درگذشت زنده‌یاد دکتر اصغر پیرزاده، همدردی خود را با خانواده‌ی ارجمند این همکار گران‌قدر و خانواده‌ی بزرگ پزشکی ایران به‌ویژه همکاران پرتلاش استان اردبیل، اعلام می‌کند.

این انجمن همچنین با ابراز تاسف عمیق از بروز رفتارهایی چنین خشونت‌بار در جامعه، آن هم نسبت به یکی از فرهیخته‌ترین و ارزشمندترین اقشاری که عمر و جوانی‌ خود را در راه تحصیل دانش و خدمت به نیازمندان سپری کرده‌اند، خواستار بررسی دقیق و برخورد قانونی با عامل یا عوامل این حادثه و همچنین پیشگیری از شیوع اینگونه خشونت های اجتماعی با بررسی و شناخت ریشه های مربوطه است.

(Visited 817 times, 1 visits today)

درباره‌ Iranian Society General Physicians

4 نظر

 1. ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب اقای دکتر حسن روحانی

  با سلام و احترام

  بنا به حق شهروندی واعتقادبه کرامت انسان وانسانیت، درخصوص فاجعه قتل جناب دکتراصغرپیرزاده ، پزشک حاذق وفوق تخصص انکولوژی که جانش را هنگام انجام وظیفه ومراقبت وویزیت بیمار ازدست داده است، ازآنجائیکه بالاترین ایثار، گذشتن ازجان است، بدلیل احترام گذاشتن به پایبندی به تقدس حرفه پزشکی تا پای جان وکاهش آلام خانواده داغدارایشان ودلجوئی از جامعه پزشکی، از آن مقام تقاضای دریافت نشان لیاقت توسط خانواده آن مرحوم راداریم واز آنجائیکه درحرفه پزشکی هم همانند مشاغلی چون آتش نشانی ، نیروی انتظامی و….مرگ حین انجام کار به منزله شهادت میباشد، لذا خواستارتوجه ویژه به بازماندگان آن مرحوم میباشم.

  ضمناً درخصوص مجازات قاتل پیشنهاد میدهم که ایشان مجبوربه تحصیل دررشته پزشکی(هرچندسال که لازم است پشت کنکوربمانند یا امتحانات علوم پایه یا انترنی و…سپس دریک مکان دورازامکانات طرح نیروی انسانی رابگذرانند وسپس برای گرفتن تخصص مجدداً هرچندسال که لازم است درس بخوانند ودوباره بعدازفارغ التحصیلی به مکان دورازامکانات دیگری اعزام شوندتا طرح ضریب کا رابه اتمام برسانند وبعد دوباره برای فوق تخصص انکولوژی هرچندسال که لازم است وقت وانرژی بگذارند وتازه آنهنگام که بعنوان فوق تخصص انکولوژِ ی هربار با درد وناامیدی و مرگ بیماران ازطرفی و برخوردهای ناشایست همراهان بیمارو…مواجه شدند ، زمانیکه وقت استراحت خودوخانواده خودراهم فدای راحتی بیماران کردند، شاید درک کنند که چه ظلمی درحق بیماران وملت خودنمودند که چنین فردلایق ودلسوزی راازمیان برده اند.

  ریاست جمهور !

  امید ما به تدبیر حضرتعالی است تا با درایت بی مثالتان ، راهکاری جهت کاهش چنین فجایعی درآینده نه چندان دور،شاهدباشیم.

  • سلام، به نظر من قاتل اگر درک میکرد سختی راه پزشک شدن رو،خودش رو کنترل میکرد که همچین مشکلی پیش نیاد و اینکه یک انسان توانمندی که هزارن بیمار بهش. امید بسته بودن را از بین نمیبرد، با جمله شما که لفظ شهید برای این بزرگوار بکار برده بشه ۱۰۰% موافق هستم،ان شاءالله جناب آقای دکتر روحانی به این مسئله توجه ویژه داشته باشند، متشکرم.

 2. باسلام درگذشت اقای دکتر اصغر پیرزاده رو از صمیم قلب به خانواده محترمشون بخصوص همسر شان و جامعه پزشکی تسلیت عرض میکنم، واقعا جای حزن و اندوه فراوان دارد از دست دادن فردی با این اخلاق و منش و انسانیت و این درجه بالای علمی، خیلی حرفه توی یک استان یک نفر باشه که شاید بالای ۵۰۰ نفر مریض بعد از خدا، چشمشون به دستان و تلاش این دکتر باشه، هرچند زدن این حرفها دردی را دوا نمیکند و حتی غمی رو از خانواده محترم پیرزاده کم نمیکند، امید است با دعاهای خیری که بدرقه سفر بی بازگشتش شد مورد رحمت الهی قرار بگیرد.
  روحش شاد و یادش گرامی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*