برترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور: شهیدبهشتی، تهران و شیراز

sgahid-beheshti

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اعلام نتایج دومین طرح رتبه‌بندی آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: تازه‌ترین رتبه‌بندی آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات درمانی ایران نشان می‌دهد دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، شیراز، تبریز و کرمان به ترتیب برترین دانشگاه‌های آموزش پزشکی در کشور هستند.

دانشگاه علوم پزشکی کرمان با رشدی سه پله ای جزو پنج دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور و بالاتر از دانشگاه های علوم پزشکی مشهد و اصفهان قرار گرفته است. لازم به ذکر است، ریاست انجمن پزشکان عمومی ایران طی دو سال گذشته از معاونین دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده اند.

به گفته دکتر صدوقی در این رتبه‌بندی وضعیت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در پنج حیطه توسعه آموزش، حاکمیتی، مدیریت آموزش، توسعه کیفی آموزش و حرکت در راستای برنامه‌های کلان علمی کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و درنهایت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ۱۰۰ امتیاز رتبه اول، تهران با ۹۲٫۲۵ رتبه دوم، شیراز با ۹۱٫۳۵ رتبه سوم، تبریز با ۷۵٫۸۷ رتبه چهارم و کرمان با ۷۵٫۲۸ امتیاز رتبه پنجم را در کل دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور کسب کردند.

وی با اشاره به اهداف و مختصات مدل رتبه‌بندی گفت: شناسایی نقاط ضعف و تلاش منسجم و هماهنگ با ستاد وزارت و دانشگاه‌ها برای رفع موانع و مشکلات، هدایت دانشگاه‌ها به سمت اهداف کلان بخش آموزش عالی کشور و حرکت به‌سوی دستیابی به اهداف نقشه جامع علمی کشور افزایش روحیه همکاری در فضایی سالم و رقابتی برای سرعت بخشیدن به بالندگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بخش آموزش از اهداف این رتبه‌بندی به شمار می‌رود.

صدوقی افزود: به این اساس مدل رتبه‌بندی مورداستفاده با در نظر گرفتن ویژگی‌های مهمی طراحی و مورداستفاده قرار گرفت که ساده و روان بودن ازجمله این ویژگی‌ها است همچنین این رتبه‌بندی برای اجرایی شدن نیاز به مقدمات پیچیده نداشت و مبتنی بر اصول و مستندات علمی و با استفاده از دانش روز این حوزه طراحی‌شده بود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بابیان اینکه تلاش شد تا این مدل مشارکتی باشد و همراهی ستاد وزارت و دانشگاه‌ها را به حداکثر برساند، گفت: مدل رتبه‌بندی در جهت افزایش انگیزه کاری دانشگاه‌ها حرکت کرده و به‌صورت استانداردسازی صورت گرفته است.

(Visited 1,334 times, 1 visits today)

درباره‌ Iranian Society General Physicians

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*