تشکر از رفع محدودیت‌های پزشکان پوست و زیبایی

سایت انجمن پزشکان عمومی ایران: به‌دنبال صدور نامه‌ی مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت   مبنی بر احاله‌ی مشکل همکاران شاغل در حوزه‌ی پوست به کمیته‌ی کارشناسی با حضور نمایندگان انجمن‌های علمی، رییس کمیته‌ی پوست و زیبایی انجمن پزشکان عمومی ایران طی یادداشتی از کوشش دست‌اندرکارانی که در رفع محدودیت اخبر پزشکان عمومی شاغل در این حوزه نقش داشته‌اند، قدردانی کرد.
دکتر فرامرز رفیعی در این یادداشت همچنین ابراز امیدواری کرد از این پس همه‌ی مشکلات بین رشته‌ای در نشست‌های کارشناسی با حضور نمایندگان انجمن‌های مربوطه برطرف شود:

چهار روز پس از شرح مشکلات پزشکان عمومی شاغل در حوزه‌ی پوست و زیبایی در گردهمایی شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی در شیراز و در حالی که نه‌تنها همکاران شاغل در این حوزه بلکه سایر پزشکان عمومی به‌جان آمده از محدودیت‌های طب عمومی در انتظار نتیجه‌ی چاره‌جویی مسوولان نظام سلامت در این مورد بودند، خوشبختانه درایت و دوراندیشی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و وزارت بهداشت نویدبخش اتفاقاتی نیکو و مبتنی بر گفت‌وگو و خردورزی شد.
کمیته‌ی پوست و زیبایی انجمن پزشکان عمومی ایران به‌نمایندگی از همه‌ی همکاران شاغل در این حوزه، وظیفه‌ی خود می‌داند از یک‌سو از آقایان دکتر کامیابی و دکتر گل‌علیزاده، رییس و نایب رییس محترم انجمن که در این مدت در دو سطح وزارت بهداشت و استان مازندران پیگیر مشکل فوق بوده‌اند و از سوی دیگر از آقایان دکتر خوش‌سرور مدیر نظارت و اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دکتر میردهقان مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت که با حسن‌نظر در رفع این محدودیت‌ها قدم برداشته‌اند، تشکر و قدردانی کند. امیدواریم از این پس همه‌ی مشکلات بین رشته‌ای از جمله مشکل بین همکاران پزشک عمومی و متخصص پوست، همان‌گونه که وزیر محترم بهداشت دستور داده و رییس‌کل محترم نظام پزشکی بارها تاکید کرده‌اند در نشست کارشناسی با حضور نمایندگان دو انجمن برطرف شود تا از حداکثر توانمندی‌های علمی و حرفه‌ای تمامی همکاران جامعه‌ی پزشکی برای رفع درمان بیماران و نیازمندان و ارتقای کمی و کیفی خدمات نظام سلامت استفاده‌ی مناسب به‌عمل آید.

پیوست: 

متن سخنرانی دکتر رفیعی در گردهمایی شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی، ۷ خرداد ۹۵، شیراز:

رییس کمیته‌ی آموزش انجمن پزشکان عمومی ایران: مناقشات بین رشته‌ای تنها با مذاکره حل خواهد شد

نامه‌ی 30 اردیبهشت دانشگاه مازندران

نامه‌ی ۳۰ اردیبهشت ۹۵ دانشگاه مازندران

نامه‌ی 11 خرداد دانشگاه مازندران

نامه‌ی ۱۱ خرداد ۹۵ دانشگاه مازندران

 

نامه‌ی 11 خرداد وزارت بهداشت

نامه‌ی ۱۱ خرداد ۹۵ وزارت بهداشت

(Visited 1,747 times, 1 visits today)

درباره‌ Iranian Society General Physicians

2 نظر

 1. دکتربهمن مشفقی

  آنچه پیر در خشت ِ خام می بیند…..؟
  هنگامیکه در ماههای گذشته به دنبال مناقشه ای که ابتداء از سوی انجمن متخصصین بیماری های پوست شروع شده بود وبخشی از پزشکان عمومی که در پاره ای از زمینه های بیماری های پوست فعالیت می کردند و کار بجایی رسید که که برای یگدیگر هل من مبارز کشیدند و به مناطره دعوت کردند، اینجانب نظاره گر ِ این هیاهوی بسیار برای هیچ بودم ، طبق پستی که در تلگرام ” پزشک .قانون- گیلان ، در اشاره به این برخورد مطلب زیر را یاد آوری نمودم :
  Dr.Bahman Moshfeghi, [16.05.16 19:28]
  [In reply to sahar sjalali]
  خانم دکتر سحر عزیز ! بعنوان زنگ تفریح ” تلگرام ” واینکه سنی از ما گذشته وشاهد چیز های فراوانی یودیم در مورد مناقشه ی ” همکاران متخصص پو.ست و پزشکان عمومی ذیمدخل در بخشی از مسائل پوست که منجر به انحلال ولغو مجوز انجمن علمی جراحان در زمینه ی یاد شده گردید،باید عرض کنم دراین مملکت هراتفاقی که بیفتد سرانجام راه حالی برایش پیدا می شود که درنهایت انسان به این نتیجه می رسد، هدف فقط صورت مسئله پاک کردن بود وطرفین مناقشه پس از مدتی در کنار هم به قول معروف همزیستی مسالمت آمیزی را در پیش خواهند گرفت. اشتباه طرفین این خواهد بود که اگر در بحث امشب برای همدیگر خنجز بکشند !
  ….اینک خوشحالم که این ضرب المثل : خدنگ ِ مار کش ، با مار شد جفت / قضا هم طعنه زد، هم آفرین گفت ! و این خبر خوشحال کننده را درسایت انجمن پزشکان عمومی ایران خواندم :
  تشکر از رفع محدودیت‌های پزشکان پوست و زیبایی !
  چهار روز پس از شرح مشکلات پزشکان عمومی شاغل در حوزه‌ی پوست و زیبایی در گردهمایی شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی در شیراز و در حالی که نه‌تنها همکاران شاغل در این حوزه بلکه سایر پزشکان عمومی به‌جان آمده از محدودیت‌های طب عمومی در انتظار نتیجه‌ی چاره‌جویی مسوولان نظام سلامت در این مورد بودند، خوشبختانه درایت و دوراندیشی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و وزارت بهداشت نویدبخش اتفاقاتی نیکو و مبتنی بر گفت‌وگو و خردورزی شد.
  ….. امیدواریم از این پس همه‌ی مشکلات بین رشته‌ای از جمله مشکل بین همکاران پزشک عمومی و متخصص پوست، همان‌گونه که وزیر محترم بهداشت دستور داده و رییس‌کل محترم نظام پزشکی بارها تاکید کرده‌اند در نشست کارشناسی با حضور نمایندگان دو انجمن برطرف شود تا از حداکثر توانمندی‌های علمی و حرفه‌ای تمامی همکاران جامعه‌ی پزشکی برای رفع درمان بیماران و نیازمندان و ارتقای کمی و کیفی خدمات نظام سلامت استفاده‌ی مناسب به‌عمل آید..
  لاهیجان -دکتر بهمن مشفقی -پزشک عمومی سیزدهم خرداد ماه ۱۳۹۵ .

 2. ببخشید نامه های فوق الذکر هیچ کدام به برطرف شدن موانع برای پزشکان عمومی شاغل در حوزه پوست و لیزر و همچنین طب مکمل اشاره نکرده اند و حتی ارایه نامه های فوق نیز رافع مشکل پزشکان عمومی نخواهد بود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*