اعلام آمادگی انجمن پزشکان عمومی برای تامین پزشک در زندانها

130124_prison_doctor_605_apسایت انجمن پزشکان عمومی ایران: ۱۹ مرداد امسال بود که خبری درباره “انصراف پزشکان از کار در زندانها” منتشر شد و طی آن رییس سازمان زندانها در گفت‌وگویی از ریزش نیروی پزشک در زندانهای کشور انتقاد و به موضوع پرداختی پایین پزشکان شاغل در زندانها اشاره‌ کرد و گفته بود که پزشکانی که با سازمان زندانها قرار داد می‌بندند یک دهم پزشکان شرکت کننده در طرح پزشک خانواده دریافتی دارند.

به گزارش ایسنا، در پاسخ به این انتقاد، رییس انجمن پزشکان عمومی از آمادگی برای همکاری در تامین نیروی پزشک عمومی در زندانها خبر داد.

دکتر عباس کامیابی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: پزشکان برای طبابت نیازمندان سوگند خورده‌اند. جامعه پزشکان عمومی در محرومترین نقاط کشور حضور دارد و در مراکز کاهش آسیب وابسته به دانشگاههای علوم پزشکی، با معتادان بسیاری سر وکار دارد و خطرناکترین بیماران را ویزیت می‌کند و این نمی‌تواند واقعیت و یا عمومیت داشته باشد که طبیبان ما در جمع زندانیان حاضر نمی‌شوند، مگر اینکه به صورت موردی مطابق‌ شـأن آنها رفتار نشده باشد.

رییس انجمن پزشکان عمومی ایران، در عین حال از آمادگی این انجمن برای کمک به برطرف شدن کمبود پزشک در زندانهای کشور خبر داد و گفت: اگر فضا و بستر مناسبی در زندان‌ها وجود داشته باشد و همچنین به ما اعلام نیاز کنند که چه تعداد پزشک باید در زندانها حضور داشته باشند، انجمن پزشکان عمومی در این زمینه پیشقدم می‌شود و کمک می‌کند.

(Visited 186 times, 1 visits today)

درباره‌ Iranian Society General Physicians

یک نظر

  1. سلام .متاسفانه سازمانهای تحت پوشش قوه قضاییه دستمزد پزشکان و پرستاران رو پرداخت نمیکنن. واکثرشون به شرکتهای خصوصی واگذار شده .

    اینجانب ۷ماه کارکرد در یکی از درمانگاههای وابسته به قوه قضاییه در مشهد داشتم که متاسفانه هنوز پرداخت نشده وطبق گفته رییس درمانگاه بروید شکایت کنید .این مطالبات مربوط به ابان ۹۳ الی اردیبهشت ۹۴ میباشد .وپیگیری های شده ولی جواب درستی نمیدهند.

    دکتر احمد عبدالهی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*