اعتراض شدید رییس کل نظام پزشکی به صدا و سیما

 

سایت انجمن پزشکان عمومی ایران: دکتر محمدرضا ظفرقندی، رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به رییس رسانه ملی، نسبت به پخش برنامه‌ای هزل که در آن جامعه پزشکی را مورد تمسخر قرارداده است، به شدت گلایه و اعتراض کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی، متن این نامه به شرح زیر است:

ویل لکل همزه لمزه

رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

در روزهای اخیر در یکی از برنامه‌های شبکه یک سیما مجریان بی‌نزاکت برنامه هزل، طعنه و تمسخر جامعه خدوم پزشکی را به نهایت رساندند.

نمی‌دانم این رفتارهای گستاخانه با هماهنگی مسئولین آن سازمان است یا از سر سکوت رضایتمندانه آنها، یا از سر بی‌تدبیری و عدم توجه به عواقب و پیامدهای مخرب این برنامه‌ها که امروزه رسانه ملی را به نازل‌ترین درجه ممکن از اعتماد و رجوع مردم ساقط کرده است.

تخریب و تهاجم هجوگونه به جامعه محترم پزشکی به منظور انحراف اذهان مردم شریف ایران از مشکلات عدیده اجتماعی و اقتصادی کشور و مسببین این شرایط نمایش کهنه و نخ‌نمایی است که سالهاست بر همگان مکشوف و بی‌اثر شده است. حتما می‌دانید که در آخرین نظرسنجی انجام شده علی‌رغم همه تخریب‌های ظالمانه، جایگاه جامعه خدوم پزشکی کشور در سه رتبه برتر اعتماد و رجوع مردم قرار دارد. یقینا این جایگاه والا در اثر خدمات ارزشمند و ایثارگرانه این جامعه شریف در اقصا نقاط ایران‌زمین و دوردست‌ترین روستاها و نقاط کشور و در همه بحرانها از دفاع مقدس تا سیل اخیر حاصل شده و پزشکان عزیز شرف این جایگاه رفیع خدمت به مردم و تسکین الام بیماران را با بی‌مهری‌ها و ناملایمات و حسادت‌ها تعویض نخواهند کرد.

بدیهی است مسئولیت اثرات تخریبی و تبعات سوء این برنامه‌ها بر مقوله خطیر و مهم سلامت مردم که بر پایه اعتماد و روابط صحیح شکل می‌گیرد، بر عهده برنامه‌ریزان و مجریان کوته‌اندیش این برنامه‌هاست.

امیدوارم مسئولین آن سازمان لااقل در شرایط خطیر و بحرانی کنونی کشور به اهمیت انسجام ملی و وحدت اقشار مختلف کشور پی برده و بیش از این بر طبل اختلافات و تفرقه‌ها نکوبند و مصالح ملی را بر امور دیگر ترجیح دهند.

(Visited 207 times, 1 visits today)

درباره‌ Iranian Society General Physicians

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*