روز پیروزی!

گزارش تصویری مجمع عمومی نظام پزشکی

سایت انجمن پزشکان عمومی ایران: جمعه سوم شهریور ۹۶ برای همه پزشکان کشور روز بزرگی بود. برای همه «روز پیروزی» بود. در این روز مجمع عمومی نظام پزشکی برای نخستین بار در دور جدید تشکیل جلسه می‌داد تا علاوه بر اعضای هیات رییسه و بازرسان خود مجمع، ریاست کل و اعضای شورای‌عالی نظام پزشکی را هم انتخاب کند؛ و در این انتخاب میدان‌دار اصلی «ائتلاف فراگیر جامعه پزشکی ایران» بود؛ ائتلافی در امتداد «ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی ایران» که دو دوره است سکان انجمن پزشکان عمومی ایران را به‌دست دارد. در این انتخابات علاوه بر انجمن پزشکان عمومی که محور ائتلاف بود، چند انجمن دیگر از جمله انجمن داروسازان ایران، انجمن مامایی ایران، انجمن فیزیوتراپی ایران، انجمن چشم‌پزشکی ایران و… به‌صورت رسمی یا غیررسمی به ائتلاف فراگیر پیوسته‌ بودند.

و حاصل کار درخشان بود: از منتخبان مجمع عمومی نظام پزشکی کشور علاوه بر رییس کل، ۲۰ تن از ۲۵ عضو شورای‌عالی نظام پزشکی، هر ۴ عضو هیات رییسه مجمع عمومی و هر ۳ بازرس مجمع عمومی نامزدهای فهرست ائتلاف فراگیر جامعه پزشکی ایران بودند؛ در مجموع ۲۸ کرسی از ۳۳ جایگاه ممکن! و از این تعداد ۵ عضو شورای‌عالی، ۳ عضو هیات رییسه و هر ۳ بازرس مجمع پزشک عمومی هستند.

وقایع و نتایج انتخابات همان روز لحظه به لحظه از کانال تلگرامی انجمن پزشکان عمومی ایران گزارش شد. خلاصه‌اش همین است که در ادامه می‌خوانید و عکس‌ها را هم اعضای محترم مجمع گرفته‌اند.

مجمع عمومی با ارایه مختصری از تاریخچه نظام پزشکی و سپس سخنرانی دکتر علیرضا زالی رییس کل سازمان و گزارش دکتر محمدحسین قربانی رییس هیات نظارت بر انتخابات شروع شد.

 

دکتر علیرضا زالی

دکتر محمدحسین قربانی

کار بعدی انتخاب اعضای هیات رییسه مجمع عمومی نظام پزشکی بود. در این مرحله هر چهار کاندیدای ائتلاف فراگیر جامعه پزشکی پیروز میدان شدند:
۱. دکتر منصور جعفری نمین، ۱۸۱ رای، رییس
۲. دکتر عباس آقازاده، ۱۶۱ رای، نایب رییس اول
۳. دکتر لاله تدین، ۱۵۷ رای، نایب رییس دوم
۴. دکتر محمدحسین انصاری مود، ۱۳۹ رای، منشی

دکتر منصور جعفری نمین

 

دکتر عباس آقازاده

دکتر لاله تدین

سپس نوبت به دو کاندیدای ریاست کل رسید؛ ابتدا دکتر ایرج فاضل، وزیر اسبق آموزش عالی، وزیر اسبق بهداشت، رییس کل اسبق نظام پزشکی، رییس سابق فرهنگستان علوم پزشکی و رییس جامعه جراحان و مجمع انجمن‌های علمی و… که کاندیدای ائتلاف فراگیر بود. سخنرانی فاضل چند بار با تشویق مکرر حضار قطع شد تا آن‌جا که در پایان همه پزشکان حاضر ایستاده به تشویق «استاد» محبوب خود پرداختند. از سخنرانی فاضل آن‌چه بیشتر در یادها ماند ابتدا ذکر خاطره‌ای بود از هیات دولت دوران جنگ و رییس دولت اصلاحات که وزیر آن کابینه بود؛ و چند جمله که بلافاصله در گروه‌های مجازی بازتاب یافت:

– پزشکان عمومی ستون نظام سلامت هستند.

– جامعه پزشکی با وجود زحمات بسیار و با وجود دادن سوبسید خدمات سلامت، بی‌دلیل مورد زخم زبان قرار گرفته است؛ این سزاور نیست.

– قاضی‌ها انسان‌های شریفی هستند اما این پزشکان هستند که هر روزه برای مردم حکم زندگی صادر می‌کنند.

دکتر ایرج فاضل

 

در آن سو دکتر رحمت‌الله حافظی بود؛ عضو جنجالی شورای شهر سابق تهران و مدیرعامل تامین اجتماعی در دولت دوم احمدی‌نژاد. او که پیش‌تر شنیده می‌شد با وجود احتمال ضعیف موفقیت کاندیدا شده است تا بر ضد جریان‌های مخالف خود از جمله ائتلاف فراگیر حرف بزند و بعد که اعلام شد نمی‌‌توان همزمان کاندیدای ریاست کل و شورای‌‌عالی شد، می‌گفتند از نامزدی ریاست کل منصرف شده است، در نهایت آمد و گفت برای این تصمیم خود را عوض کرده است تا به پیامک تبریک زودهنگام رییس کمیسیون بهداشت مجلس به دکتر فاضل اعتراض کند. او یک روز بعد از انتخابات هم مدعی شد کسی با او تماس گرفته و تهدیدش کرده است در صورت رقابت با فاضل باید با پست‌های مدیریتی نظام سلامت خداحافظی کند.

 

دکتر رحمت‌الله حافظی

پاسخ جامعه مخاطب اما قاطع بود:
دکتر ایرج فاضل، ۲۰۱ رای، رییس کل
دکتر رحمت‌الله حافظی، ۲۹ رای.

اما همزمان بار این رای‌گیری برای انتخاب اعضای شورای‌عالی نظام پزشکی و بازرسان مجمع عمومی هم رای گرفتند. پیروزی ائتلاف فراگیر جامعه پزشکی باز هم قاطع بود: ۲۰ نفر از ۲۵ کاندیدای ائتلاف وارد شورای‌عالی نظام پزشکی شدند و هر سه بازرس مجمع عمومی هم از لیست ائتلاف درآمدند، یعنی تنها ۵ کاندیدای خارج از ائتلاف سپید توانستند به شورای‌عالی راه یابند: دکتر تقی نوربخش، دکتر عبدالرضا عزیزی، دکتر انوش برزیگر، دکتر محمود فاضل و جواد ملایی.

گروه پزشکان: 
۱. دکتر محمدرضا ظفرقندی، ۱۵۳ رای
۲. دکتر مصطفی معین، ۱۳۷ رای
۳. دکتر عزت‌اله گل‌علیزاده، ۱۳۱ رای
۴. دکتر علیرضا اسپید، ۱۲۸ رای
۵. دکتر حسین قشلاقی ۱۱۹ رای
۶. دکتر تقی نوربخش، ۱۱۵ رای
۷. دکتر حمیرا وفایی، ۹۹ رای
۸. دکتر فرزاد فرقان، ۹۸ رای
۹. دکتر عبدالرضا عزیزی، ۹۸ رای
۱۰. دکتر محسن مصلحی، ۹۱
۱۱. دکتر علی بیرجندی‌نژاد، ۹۰ رای
۱۲. دکتر عباس‌علی جوادی، ۸۹ رای
۱۳. دکتر انوش برزیگر، ۸۴ رای

گروه دندانپزشکان:
۱. دکتر بهنام عباسیان، ۱۲۳ رای
۲. دکتر عباس‌علی خادمی، ۱۰۹ رای
۳. دکتر کوروش افشین‌پور، ۱۰۶ رای

گروه داروسازان:
۱. دکتر یداله سهرابی، ۱۲۹ رای
۲. دکتر محمود فاضل، ۹۲ رای
۳. دکتر منصور آرزومند، ۷۹ رای

گروه آزمایشگاهی:
۱. دکتر سیدعلی‌اکبر سیدمهدی، ۱۵۶ رای
۲. دکتر محمدرضا امینی‌فر، ۱۴۴ رای

گروه مامایی:
۱. فرحناز سعادت، ۱۳۳ رای
۲. دکتر ناهید خداکرمی، ۱۳۰ رای

گروه پروانه‌دار:
۱. اشکان آذرکیش، ۱۰۴ رای
۲. جواد ملایی، ۸۴ رای

بازرسان مجمع عمومی:
۱. دکتر محمدهادی صادقی
۲. دکتر محمدرضا اقبالی
۳. دکتر کمال بیگی ده‌آبادی.

(Visited 432 times, 1 visits today)

درباره‌ Iranian Society General Physicians

یک نظر

 1. دکتر بهمن مشفقی

  این بار وعده های فاضل وفا بکند؟
  سخنرانی فاضل چند بار با تشویق مکرر حضار قطع شد تا آن‌جا که در پایان همه پزشکان حاضر ایستاده به تشویق «استاد» محبوب خود پرداختند. از سخنرانی فاضل آن‌چه بیشتر در یادها ماند :
  – پزشکان عمومی ستون نظام سلامت هستند.
  – جامعه پزشکی با وجود زحمات بسیار و با وجود دادن سوبسید خدمات سلامت، بی‌دلیل مورد زخم زبان قرار گرفته است؛ این سزاور نیست.
  – قاضی‌ها انسان‌های شریفی هستند اما این پزشکان هستند که هر روزه برای مردم حکم زندگی صادر می‌کنند.
  منبع- خبرنامه انجمن پزشکان عمومی ایران.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*